Kredyt przez internet - gdzie warto wziąć? TOP 3!


Masa ofert kredytowych zalewające reklamami, to jeden z powodów, aby napisać listę pożyczek bez wychodzenia z domu. Najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki pożyczek, w której wyskoczy lista ofert kredytowych, ale postanowiliśmy, że przygotujemy taką o to listę, która według Nas będzie najlepsza dla każdego. Szybka gotówka i minimum formalności oraz niskie oprocentowanie są konkurencyjne dla pozostałych usług kredytowych.

TOP 3

1. Ferratum Chwilowka to chwilówka na raty, która oferuje pożyczkę nawet do 13 000 zł w 15 minut.2. Vivus PL - szybki kredyt bez wychodzenia z domu. Wysokość pierwszej pożyczki przez internet lub telefon do 3000 zł!3. Wonga.com - w Polsce wonga.com udziela pożyczki od 500 do 1500 zł, na okres maksymalnie 60 dni.Trochę informacji

Bankowość internetowa, to elektroniczny system płatności, który umożliwia klientom banku lub innej instytucji finansowej przeprowadzanie szeregu transakcji finansowych za pośrednictwem strony internetowej instytucji finansowej. System bankowości internetowej zazwyczaj łączy się z podstawowym systemem bankowym obsługiwanym przez bank lub stanowi jego część i kontrastuje z bankowością oddziałową, która była tradycyjną metodą dostępu do usług bankowych. Niektóre banki działają jako „bank bezpośredni” (lub „bank wirtualny”), gdzie całkowicie polegają na bankowości internetowej.


Oprogramowanie bankowości internetowej zapewnia osobiste i korporacyjne usługi bankowe oferujące funkcje takie jak przeglądanie sald kont, uzyskiwanie wyciągów, sprawdzanie ostatnich transakcji i dokonywanie płatności.


Bezpieczeństwo informacji finansowych klienta jest bardzo ważne, bez których bankowość internetowa nie mogłaby działać. Podobnie ważne są zagrożenia reputacji dla samych banków. Instytucje finansowe ustanowiły różne procesy bezpieczeństwa, aby zmniejszyć ryzyko nieautoryzowanego dostępu online do zapisów klienta, ale nie ma spójności z różnymi przyjętymi podejściami.

Chociaż uwierzytelnianie jednym hasłem jest nadal w użyciu, samo w sobie nie jest uważane za wystarczająco bezpieczne dla bankowości internetowej w niektórych krajach. Zasadniczo istnieją dwie różne metody zabezpieczeń w bankowości internetowej:

- System PIN / TAN, w którym kod PIN reprezentuje hasło, używany do logowania, a numery TAN reprezentujące hasła jednorazowe do uwierzytelniania transakcji. TAN można rozprowadzać na różne sposoby, z których najpopularniejszym jest wysłanie listy TAN do użytkownika bankowości internetowej listem pocztowym. Innym sposobem korzystania z TAN jest generowanie ich za pomocą tokena bezpieczeństwa. TAN generowane przez token zależą od czasu i unikalnego sekretu przechowywanego w tokenie bezpieczeństwa.
Zwykle bankowość internetowa za pomocą kodu PIN / TAN odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej z wykorzystaniem połączeń zabezpieczonych SSL, dzięki czemu nie ma potrzeby dodatkowego szyfrowania.
- Bankowość internetowa oparta na podpisach, w której wszystkie transakcje są podpisywane i szyfrowane cyfrowo. Klucze do generowania podpisu i szyfrowania mogą być przechowywane na kartach inteligentnych lub dowolnym nośniku pamięci, w zależności od konkretnej implementacji.


Zobacz również: Pożyczki i kredyty - czym są i gdzie najlepiej brać?